Świąteczne dekoracje z długopisami Banach 3 D i drukarką 3D

Święta tuż,tuż… W ramach przygotowania przedświątecznych ozdób choinkowych w klasach trzecich, czwartych oraz szóstych odbyły się zajęcia z użyciem DŁUGOPISÓW 3D, zakupionych dzięki programowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Wykonane w ten sposób ozdoby   świąteczne  udekorowały choinki, stroiki i korytarze szkolne.

Była to również świetna okazja do zapoznania się i nauki obsługi nowego narzędzia technologicznego – długopisu 3D. Pióro 3D jest większe niż zwykłe pióro, a zamiast atramentu zastosowano plastikową nić (PLA). Pióro 3D działa poprzez wyciskanie rozgrzanego plastiku. Po kilku sekundach tworzywo twardnieje i zachowuje dowolny kształt. Plastik ochładza się w solidną i stabilną konstrukcję, która pozwala na stworzenie trójwymiarowych ozdób.

Do przygotowania świątecznych dekoracji została również wykorzystana drukarka 3D Banach School. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia w jaki sposób przygotowuje się drukarkę do pracy, jak należy skalibrować urządzenie i zapisać  projekt.

Zajęcia z długopisem i drukarką 3D nie tylko sprzyjały współpracy i integracji, ale poprzez kreatywną zabawę rozwijały zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną.

Zajęcia przeprowadziły panie: Beata Wójcik  i Magdalena Gajda.


Wróć
    cbk (2)