Maraton Pisania Listów 2022

 Napisz list. Zmień życie

Każdego roku Szkolny Klub Europejski  EUROKOWALA przyłącza się do największej światowej Akcji na rzecz praw człowieka – Maratonu Pisania Listów. Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada  10 grudnia.

Akcja pisania lisów zaplanowana została na  9 grudnia i wzięli w niej udział chętni uczniowie z kl.7-8 oraz nauczyciele. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się tydzień wcześniej i polegały na akcji informacyjnej wśród uczniów. Młodzież zapoznała się z historią uwięzionej studentki z Rosji – Aleksandry, która sprzeciwiała się rosyjskiej agresji w Ukrainie oraz losem Dorgellese z Kamerunu – uwięzionej za udział w swojej pierwszej demonstracji.

Prawa człowieka są podstawowymi swobodami i gwarancjami przysługującymi każdemu z nas. Opierają się na godności, równości oraz wzajemnym szacunku ? niezależnie od wieku, narodowości, płci, pochodzenia, wyznawanej religii czy światopoglądu. Niestety są na świecie kraje, gdzie podstawowe prawa człowieka nie są respektowane i dlatego nasi uczniowie wzięli udział w tym wydarzeniu.


Wróć