Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień :)

Chcąc dzielić się pozytywną energią i pokazać, że bycie miłym nie jest nam obce, w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Tego dnia w szkole królował kolor żółty – symbolizujący radość, optymizm i uśmiech. Grupa uczniów odwiedziła wszystkie klasy, które losowały pozdrowienia lub zadania specjalne na ten dzień, m.in. pozdrowienie kogoś czy zaproszenie do wspólnego zdjęcia. Na korytarzach szkolnych zostały przygotowane plakaty pt. Oderwij i podaruj! Każdy mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą  i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie. Dziękuję, że jesteś, Jesteś wyjątkowy czy Dziękuję za Twoją pomoc – proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość i uśmiech na twarzy obdarowanego. Dużym powodzeniem cieszyły się przygotowane na ten dzień fotoramka oraz fotościanka, dzięki którym powstały wesołe zdjęcia.
W ramach Dnia Życzliwości panie pedagog – Grażyna Grudzień i Anna Kowalczyk przeprowadziły warsztaty, na których uczniowie zapoznali się z historią powstania tego święta oraz zastanawiali się m.in. nad tym czy życzliwość jest nam potrzebna oraz co pomaga nam w byciu życzliwym.
Siódmoklasiści wykonali plakat „Drzewo życzliwości” i odpowiedzieli na pytania dotyczące postaw życzliwości. W zamian za aktywność i zaangażowanie podczas warsztatów otrzymali symboliczne buźki-naklejki.

Dzień Życzliwości upłynął nam w miłej atmosferze. Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

Oto fotorelacja z tego wydarzenia: https://tiny.pl/wfltc

Organizatorzy:

Magdalena Gajda
Katarzyna Śliwa
Grażyna Grudzień
Anna Kowalczyk


Wróć
    cbk (2)