DZIAŁANIA W RAMACH PROGRAMU „Laboratoria Przyszłości”

Lekcje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.

Podczas listopadowych zajęć uczniowie z klas: 2, 5, 6b oraz klasy 0 korzystali ze sprzętu „Laboratorium Przyszłości”

9 i 10 listopada w klasach 5 odbyły się lekcje biologii na temat budowy komórek roślinnych, w czasie których uczniowie korzystali z mikroskopu, zakupionego w ramach programu. Mikroskop jest wyposażony w kamerę, którą uczniowie podłączyli do komputera. Cała klasa mogła dzięki temu zobaczyć przygotowane preparaty na tablicy interaktywnej.

Klasy 2 na zajęciach z informatyki poznały robota edukacyjnego Photon. Pierwsze zajęcia z interaktywnym robotem dostarczyły dużo wrażeń, wymagały skupienia i cierpliwości. Uczniowie programowali robota za pomocą tabletów. Wykonywały  zadania stawiane robotowi, określały jego ruch, wydawanie dźwięku i zmianę koloru czułek. Dzięki  zaprojektowanym elementom maty edukacyjnej, uczniowie mogli sterować robotem w różnych sposób, między innymi w układzie współrzędnych znanym z szachów (np. pole A1, C2, D3). Grafika mata edukacyjna  z kolorowymi symbolami  i kształtami umieszczonymi na określonych polach, pomagała  tworzyć własne historie i zadania.

Klasa 0  poprzez zabawę uczyły się stawiać pierwsze kroki w sztuce kodowania i programowania. Przy pomocy aplikacji mobilnej Photon Draw programowały interaktywnego robotem i od razu mogły sprawdzić efekty swojej pracy. Każdy z robotów mógł „zmienić się” z pomocą magnetycznej  masek w inną postać. Podczas zajęć uczennice z klasy 6b wspierały i pomagały maluchom w tworzeniu programu, zachęcały  mniej odważnych do wspólnej zabawy.


Wróć
    cbk (2)