Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka  to święto obchodzone corocznie 20 listopada, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka uchwałą uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. Święto obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1989 roku przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka.

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Samorząd Uczniowski przygotował happening mający na celu przypomnienie praw dziecka oraz uświadomienie, gdzie szukać pomocy, gdy ich prawa są nieprzestrzegane. Podsumowaniem akcji był krótki quiz, do którego przystąpili wszyscy uczniowie. Solidaryzując się z dziećmi całego świata, przyszliśmy ubrani w kolorze niebieskim. Panie, Pedagog i Psycholog przygotowały na tę okoliczność gazetki informacyjne na temat praw dziecka.

Dzień Praw Dziecka to ważne wydarzenie w naszej szkole także dlatego, że prekursorem walki o prawa dziecka był nasz patron – Janusz Korczak.

 


Wróć
    cbk (2)