„Wolność bycia człowiekiem”- Narodowe Święto Niepodległości 2022

W dniu 08.11.2022 r. jako społeczność szkolna wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki SZKOŁA DO HYMNU i zaśpiewaliśmy pieśń szczególnie nam bliską – 4 zwrotkowy Mazurek Dąbrowskiego, po czym  odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na uroczystość przybyli udekorowani kotylionami uczniowie wszystkich klas. Projekt uroczystości skoncentrowany był na docenianiu takich wartości jak: wolność, prawa do życia w pokoju, życie w rodzinie, tęsknocie za obrońcami Ojczyzny przebywającymi w „okopach”, szczęśliwe powroty, świat bez przemocy.

Motyw wolności przewijał się w tańcu naszej baletnicy, uczennicy klasy 6b – Zuzanny Kajdan. Niepodległość Polski „wyśpiewały”: Alicja Sawczuk z 6a i Nikola Sykulska z klasy 3a. Gotowość walki za Ojczyznę z pełnym poświęceniem zaprezentował w piosence „Dziś idę walczyć – Mamo!” uczeń klasy 4a, Mateusz Stępień.

Scenkę ukazującą tęsknotę rozdzielonych przez wojnę osób przedstawili: Olga Orzechowska z 8a i Szymon Nogaj z 8b. Nastrój powagi wprowadzał „głos zza sceny”, czyli Bartłomiej Błędowski z 8b. W role konferansjerów wcielili się chłopcy z 8b: Sebastian Wijas i Dominik Wilk.

Uroczystość zaszczycili szczególni Goście: Wójt Gminy Kowala – Pan Dariusz Bulski, Radny Gminy Kowala i jednocześnie sołtys Kowali-Stępociny -Pan Jarosław Słomka oraz Gość Specjalny – ppor. MAZOWIECKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ w Radomiu, weteran interwencji wojskowej NATO w Afganistanie – Pan Michał Skórkiewicz.

Nad całością projektu czuwała Dyrekcja naszej szkoły oraz Samorząd Szkolny. Oprawę muzyczną opracował Pan Andrzej Krzyczkowski. Dekoracje przygotowały Panie: Agnieszka Pietruszka i Beata Wójcik. Za nagłośnienie odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego, Panowie: Artur Bielecki i Łukasz Podrygała.

Scenografią i reżyserią przedsięwzięcia zajęły się wychowawczynie klas ósmych, Panie: Magdalena Gajda i Elżbieta Tyczyńska-Zygarek.

Dziękujemy za patriotyczną postawę!

Podczas akademii zostały użyte mikroporty i aparat zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Relacja z części artystycznej: https://tiny.pl/wct42


Wróć
    cbk (2)