Z drogówką o bezpieczeństwie

W dniu 26 października 2022r. gościliśmy w naszej szkole Policjantki Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu, które  przypomniały całej społeczności szkolnej o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. W dniu tym obchodziliśmy również Ogólnopolski Dzień Odblasków.
.

Uczniowie klas 0-III zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Podczas prelekcji omówiono jak bezpiecznie przechodzić przez drogę, w których miejscach jest to zabronione i jak się zachować, gdy w najbliższej odległości nie ma przejścia dla pieszych.
.

W klasach starszych IV?VIII zostały omówione ważne kwestie dotyczące rowerzystów, którzy są tak jak i piesi, niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Policjantka przekazał uczniom informacje o zagrożeniach dla pieszych, jak i rowerzystów na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.
.

Jednym z najważniejszych tematów poruszonych podczas spotkania były elementy odblaskowe, jak powinny wyglądać, kiedy należy je nosić i jakie jest ich znaczenie. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska sprawią, że pieszy będzie lepiej widoczny dla kierujących, a tym samym bezpieczny.
.

Organizatorki: Marzena Molga, Wioletta Besztyga-Oparcik


Wróć
    cbk (2)