PASOWANIE NA UCZNIA KLAS I

W czwartek 20 października 2022 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów.
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszaków, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń klas pierwszych: pani Ilony Bińkowskiej i pani Renaty Szary
. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Następnie odbyło się ślubowanie – każdy pierwszoklasista z przejęciem powtarzał słowa ślubowania, mówiące o tym, by sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektor szkoły Małgorzatę Konieczną, natomiast wicedyrektor Iwona Więckowska wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i medale.

Po uroczystości uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami i rodzicami udali się na poczęstunek do sal. Ten szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

 


Wróć
    cbk (2)