Tydzień Kodowania CodeWeek z DŁUGOPISAMI 3D

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek w klasie 1a odbyły się zajęcia z użyciem DŁUGOPISÓW 3D, zakupionych dzięki programowi LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Uczniowie klasy pierwszej wykazali się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością podczas tworzenia swoich prac. Długopisy 3D są świetnym sposobem na zaangażowanie uczniów w twórcze działanie, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Dzięki możliwościom urządzeń możemy czerpać inspirację od innych i odwzorowywać ją w trójwymiarze.

Dzięki bezpiecznym dla środowiska i człowieka filamentom PLA, które stanowią główny element materiału drukarskiego, uczniowie tworzą niesamowite konstrukcje w trzech wymiarach. Ważne w pracy z długopisem 3D  jest szybkie uzyskanie efektów pracy twórczej.

Młodszym uczniom pomagali koledzy i koleżanki z klasy VIII a. Uczniowie wspaniale współpracowali między sobą ucząc swoje koleżanki i kolegów jak prawidłowo pracować z długopisami 3D.

W klasa 4a i 4b uczniowie wykorzystali długopisy 3D do wykonania emotikonów. Podczas zajęć informatyki poświęconych komunikacji w internetecie uczyli się jak właściwie posługiwać się emotikonami,  wyrażać emocje  bez nieporozumień. Przygotowane prace zostaną wykorzystane jako pomoc dydaktyczna dla klas młodszych.

Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy.


Wróć
    cbk (2)