Piechotą do Izby Pamięci Ks. R. Kotlarza na warsztaty z IPN-em

?A jednak wojna!? ? takie m.in. hasła mieli do odgadnięcia szyfranci z klas ósmych naszej szkoły w dniu 27 września 2022 r. na warsztatach historyczno- sportowych w Izbie Pamięci w Trablicach.

Przemaszerowali  wraz z wychowawczyniami ? Magdaleną Gajdą i Elżbietą Tyczyńską-  Zygarek oraz Panem Arturem Bieleckim w porannej mgle, ale z uśmiechem na ustach i w  wojskowym tempie spod szkoły do Trablic.

Warsztaty poprowadziła Pani Joanna Kutkowska i Pani Andżelika Skorża. Obfitowały w bogactwo źródeł historycznych, ciekawostek, quizów i ochoczo wykonywanych przez uczniów zadań, np. pokaz musztry wojskowej, biegi w parach w szarfie, układanie puzzli (IV rozbiór Polski), jaka to bitwa wojny obronnej Polski i wiele innych ciekawych i atrakcyjnych, a zarazem edukacyjnych zadań.

Następnie młodzież podzielona na 2 drużyny prowadziła bitwę ? na kule z gazet. Kto wygrał? Trudno było rozstrzygnąć, ale sprzątania?..

Podsumowaniem zajęć był poczęstunek grillowy ufundowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala.

Uczniowie powrócili do szkoły zadowoleni, zrelaksowani, ubogaceni wiedzą historyczną i czekają na kolejne zajęcia z Instytutem Pamięci Narodowej.


Wróć