Lato, lato czeka!!!

Minęło 10 miesięcy zmagań szkolnych i tak oto w czwartek 23 czerwca 2022 r. o godz. 16:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów oddziału przedszkolnego oraz oddziałów klas I-III. Nie był to rok łatwy, ale wysiłek uczniów klas młodszych zaprocentował. Świadczyły o tym odbierane z radością i dumą nagrody, dyplomy, wyróżnienia oraz gratulacje dla najzdolniejszych uczniów. Spotkanie zakończyły złożone przez Panią dyrektor życzenia bezpiecznych i radosnych wakacji oraz ostatni szkolny dzwonek!

 

Z kolei w słoneczny piątek 24 czerwca o godzinie 8.30 w sali gimnastycznej, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów oddziałów klas ósmych i siódmych, a następnie o godzinie 10.30 dla uczniów oddziałów klas IV-VI. Zaproszonymi Gośćmi byli: Wójt Gminy Kowala Pan Dariusz Bulski, radny gminy Kowala Pan Jarosław Słomka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Jolanta Stanik, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali- Stępocinie Pani Anna Zaleszczyk oraz przedstawiciele Rady Rodziców.


Uczniowie klas ósmych złożyli uroczyste przyrzeczenie na zakończenie szkoły podstawowej, po którym nastąpiło przekazanie sztandaru kolegom z klasy siódmej. Następnym punktem uroczystości było przemówienie  Pani dyrektor Małgorzaty Koniecznej i wręczenie wspólnie z wychowawcami klas ósmych  nagród najlepszym uczniom. Podczas uroczystości zostały również przyznane statuetki ABSOLWENTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ, które  w tym roku trafiły do dwóch uczniów: Julii Wydry z klasy VIIIC oraz Dawida Zalwerta z klasy VIIIA. Dyplom PRYMUSA SZKOŁY odebrał  Franciszek Pałgan z klasy VIIIB, który w środę 22.06 za swoje osiągnięcia, otrzymał STATUETKĘ PRYMUSA GMINY KOWALA 2022 na uroczystej VIII GALI, współorganizowanej przez PSP im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie. Wręczono również podziękowania rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Następnie ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i wszelkich drogowskazów, dzięki którym ukończyli II etap szkolny. Podobny scenariusz uroczystości, miał miejsce dla uczniów klas 4-6.

 

I tak po wytężonej pracy, przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Niech te wakacje przyniosą dla wszystkich dużo radości, słońca i dadzą wytchnienie oraz pozwolą naładować akumulatory na kolejny rok szkoły.

 

Skoro świadectwa rozdane, to śmiało można już zakrzyknąć WITAJCIE WAKACJE! 🙂

 


Wróć

    cbk (2)