GALA PRYMUSA GMINY KOWALA 2022

Świetne wyniki w szkole, osiągnięcia naukowe oraz wzorowe zachowanie decydowały o wyłonieniu najlepszych uczniów w roku szkolnym 2021/2022 w placówkach oświatowych Gminy Kowala.


22 czerwca 2022 r.
sześciu Prymusów ze szkół z Gminy Kowala, otrzymało gratulacje i nagrody podczas uroczystej VIII Gali Prymusa Gminy Kowala 2022. Gospodarzem tegorocznej Gali Prymusa była dyrektor PSP im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie, Pani Małgorzata Konieczna, która powitała zarówno Współorganizatorów: Wójta Gminy Kowala Pana Dariusza Bulskiego i Panią Annę Zaleszczyk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również zgromadzonych Gości: dyrektorów i wychowawców szkół z terenu Gminy Kowala, rodziców, ale przede wszystkim najlepszych z najlepszych, czyli tegorocznych Prymusów.


Dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Konieczna
zapoznała zebranych z myślą przewodnią tegorocznej uroczystości, którymi były słowa Henry Forda który w 1896 r. zbudował swój pierwszy samochód z silnikiem spalinowym, zrewolucjonizował rynek i sam wyznawał filozofię, że to, w jaki sposób się myśli i postrzega rzeczywistość, jakie są oczekiwania, wpływa bezpośrednio na to, jakie będą efekty działania. Twierdził on, że jeżeli działania poparte są szczerym przekonaniem o sukcesie, to sukces ten zostanie osiągnięty.


NIE BÓJ SIĘ PRZYSZŁOŚCI…

CZEKA CIĘ WYSIŁEK, ALE TEŻ SPOKÓJ SPEŁNIENIA.

CZEKAJĄ CIĘ DNI, KTÓRE WYPEŁNISZ TREŚCIĄ,

I ŻYCIE, KTÓREMU CO DNIA NADAJESZ SENS.

NIE BÓJ SIĘ PRZYSZŁOŚCI …ONA I TAK PRZYJDZIE.

 

JEDNYM SŁOWEM można by rzec, TEN KTO boi się przyszłości, kto boi się niepowodzenia, sam ogranicza swoją działalność. A przecież to właśnie ciekawość świata i dociekliwość są jednymi z elementów wyróżniających osoby twórcze.

 

Następnie odbyła się prezentacja tegorocznych laureatów Gali Prymusów. Wychowawcy z poszczególnych szkół przedstawiali sylwetki swoich Prymusów. Uczniowie mieli imponujące średnie ocen, a lista sukcesów w konkursach kuratoryjnych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich jest bardzo, bardzo długa. Okazuje się, że nasze naukowe orły nie tylko siedzą nad książkami, ale mają wszechstronne zainteresowania pozaszkolne – taniec, konie, podróże, sport czy muzyka. Poza tym, każdy Prymus chętnie udzielał się w szkolnych kołach wolontariatu. Nauczyciele podkreślali skromność uczniów i dziękowali rodzicom za współpracę. Po prezentacjach uczniowie otrzymali statuetki, prezenty i dyplomy.

 

Tegoroczni Prymusi to:

  • Eliza Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach;
  • Emilia Odzimek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach Kolonii;
  • Franciszek Pałgan z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie;
  • Amelia Mędrek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach;
  • Aleksandra Rogala z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym;
  • Mateusz Błędowski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach.

 

Po rozdaniu statuetek i nagród, Pani dyrektor Małgorzata Konieczna  podkreśliła, że każdy z Prymusów jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach.   Zgodnie z ideą Gali Prymusów, na uroczystości powinna pojawić się osoba, która pochodzi z Gminy Kowala i odnosi znaczące sukcesy w życiu zawodowym. Gościem Specjalnym, który jest jednocześnie absolwentem PSP im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie, okazał się  Michał Karbownik rocznik 2001 – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w greckim klubie Olympiakos, do którego jest wypożyczony Brighton & Hove Albion oraz w reprezentacji Polski. Niestety Jego obowiązki jako sportowca uniemożliwiły obecność na tej uroczystości, ale powitaliśmy Mamę Michała, Panią Alicję Karbownik-Frydrych zaś Pani wicedyrektor Iwona Więckowska, opowiedziała o osiągnięciach Michała, którego była wychowawczynią. Poprzez nagrany film Michał Karbownik pozdrowił uczestników Gali Prymusa Gminy Kowala 2022 oraz zwrócił się z życzeniami do naszych Laureatów. Nasz Absolwent rozpoczął naukę w klubie szkółce piłkarskiej Jaskółka, następnie swoje zainteresowania i zdolności rozwijał w Klubie Zorza Kowala. W latach 2015-2020 grał w Klubie Legia Warszawa i otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 15. Według tygodnika Piłka nożna zyskał tytuł odkrycie roku 2019. Kolejną częścią uroczystości było poznanie sylwetek tegorocznych Prymusów. O sukcesach i osiągnięciach wychowanków z wielką dumą opowiedzieli ich wychowawcy.

 

Po prezentacjach Pan Wójt Dariusz Bulski oraz Pani Anna Zaleszczyk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  wręczyli tegorocznym Laureatom statuetki. Podczas całej Gali miłych wrażeń dostarczały występy naszych uzdolnionych uczniów.

Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia, a następnie tort, ufundowany przez GOPS w Kowali-Stępocinie, który reprezentowały Pani Kierownik Anna Zaleszczyk i Pani Sylwia Piszczek.

 

Relacja video z części artystycznej:

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)