Uczennica klasy 8c, Julia Wydra wśród laureatów IX Międzynarodowego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych.

W dniu 21 czerwca 2022 r. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala rozstrzygnięcia IX Międzynarodowego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych.

Konkurs ten został zorganizowany przez  Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Objęty był Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i skierowany  do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych w Polsce oraz poza granicami naszej Ojczyzny.

 

Na ręce organizatora Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego wpłynęło ponad   1 200 prac z całego świata.Autorką  jednej z nielicznych nagrodzonych prac jest Julia Wydra, uczennica naszej szkoły, która uzyskała 3 miejsce w kategorii: praca plastyczna, klasy 7-8.

Dostąpiła niewątpliwego zaszczytu otrzymania gratulacji i wręczenia nagrody z rąk 89- letniej córki Witolda Pileckiego, Pani Zofii Pileckiej-Optułowicz.

Gratulujemy Julii sukcesu i życzymy dalszych, niestety już nie w naszej szkole, ale w szkole ponadpodstawowej.


Wróć
    cbk (2)