„IX Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych”

 Konkurs Historyczny został zorganizowany przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944- 1963 oraz promowanie młodych twórców i zachęcanie ich do doskonalenia umiejętności artystycznych.

Prace można było wykonać w kilku kategoriach. W naszej szkole największym powodzeniem cieszyła się praca plastyczna. Jedna z uczennic wykonała tez projekty znaczków pocztowych z podobiznami  Żołnierzy Wyklętych. Wybrane prace zostały wysłane do organizatorów.

Podziwiamy talent artystyczny naszych uczniów i czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.


Wróć
    cbk (2)