PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2022/23

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki. W tym roku szkolnym odbyło się ono 22 kwietnia 2022 r. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali zagadki, które przygotowały „książkowe wróżki” czyli uczennice klasy 6 należące do aktywu bibliotecznego.

Uczniowie klasy I wykazali się doskonałą znajomością bohaterów baśni i bajek.  Dowiedzieli się również jak należy dbać o książki i jakich zasad przestrzegać, co przekazała im pani Bibliotekarka oraz „mądra księga” z naszej  biblioteki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie odczytane przez Panią Dyrektor, że zawsze będą szanować książki, a bibliotekarka wielką księgą bajek dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika. Uczniowie już jako czytelnicy wypożyczyli książki. Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze z Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.

Uroczystość była zachęceniem najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Życzymy wszystkim pierwszakom wielu podróży z książką do krainy wyobraźni!


Wróć
    cbk (2)