Warsztaty rzeźbiarskie w Orońsku

Doświadczanie dzieł sztuki i  rozwijanie zdolności plastycznych oraz poznawczych to główne cele realizowane w czasie spotkania  pierwszoklasistów ze sztuką na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczyli się w innych warunkach niż na co dzień. Dnia 24 marca  pod czujną opieką swoich pań wychowawczyń: Anny Szymczyk i Wiesławy Rzepeckiej  wyjechali na wycieczkę do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Podczas zwiedzania muzeum nasze dzieci obejrzały wystawę sztuki, zwiedziły piękne wnętrza dziewiętnastowiecznego Pałacu Józefa Brandta, jak również mogły zobaczyć artystów przy pracy. Będąc na terenie muzeum, nasi uczniowie poczuli się niczym prawdziwi artyści rzeźbiarze. Uczestniczyli w warsztatach rzeźbiarskich i lepili oraz modelowali w glinie, co przyczyniło się do rozwoju ich wyobraźni i zdolności manualnych.

Dodatkową atrakcją wycieczki było ognisko, które okazało świetną okazją do integracji. Dzieci piekły kiełbaski  i bawiły się na terenie obiektu.

Wyjazd dostarczył dzieciom wiele emocji i pozytywnych doznań.


Wróć
    cbk (2)