Dzień Świętego Patryka/ St. Patrick’s Day

Dzień Świętego Patryka obchodzimy co roku 17 marca na cześć patrona Irlandii – Świętego Patryka. Tego dnia w naszej szkole „zazieleniło się” w salach lekcyjnych i na korytarzach. Większość uczniów ubrana była tego dnia na zielono, a sale lekcyjne „rozkwitły” czterolistnymi koniczynkami, flagami Irlandii, wizerunkami św. Patryka oraz przebiegłego skrzata Leprechauna z irlandzkich legend. 

Uczniowie klas IV – VIII  na zajęciach z języka angielskiego zapoznali się również z tradycją i kulturą irlandzką, przestudiowali historię Świętego Patryka, zaznajomili się z symbolami towarzyszącymi Dniu Świętego Patryka oraz obejrzeli film o obchodach tego święta w Irlandii, na świecie oraz w Polsce.  Poznali słownictwo związane z symbolami Szmaragdowej Wyspy, wykonali plakaty o Irlandii oraz brali udział w zabawach językowych.

Święto było doskonałą okazją, aby spróbować wyjątkowych smakołyków, m. in. babeczek czy ciasta z rodzynkami oraz zielonych napojów w „irlandzkiej kawiarence” przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Uczniowie ubrani w zielone stroje  otrzymali kupon zwalniający z odpowiedzi ustnej.

Nad organizacją i przebiegiem święta czuwały panie anglistki: Marzena Molga i Marta Myśliwiec

 

Wróć
    cbk (2)