MARATON PISANIA LISTÓW

Szkolny Klub Europejski  EUROKOWALA przyłączył się do największej światowej akcji na rzecz praw człowieka – Maratonu Pisania Listów. Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada  10 grudnia.

Akcja pisania lisów zaplanowana została na 8 grudnia i wpisana do rejestru organizacji Amnesty International. W tym roku z powodów epidemicznych chętni uczniowie podpisywali listy on-line. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się tydzień wcześniej i polegały na akcji informacyjnej wśród uczniów klas siódmych i ósmych. Młodzież zapoznała się z historią uwięzionego nastolatka z Białorusi – Mikity Zalatarou oraz zaginionej dziewczyny  w Erytrei – Ciham Ali.

Prawa człowieka są podstawowymi swobodami i gwarancjami przysługującymi każdemu z nas. Opierają się na godności, równości oraz wzajemnym szacunku – niezależnie od wieku, narodowości, płci, pochodzenia, wyznawanej religii czy światopoglądu. Niestety są na świecie kraje, gdzie podstawowe prawa człowieka nie są respektowane i dlatego nasi uczniowie przyłączyli się do tej akcji.


Wróć
    cbk (2)