Dzień Życzliwości i Pozdrowień :)

?Bądźmy wdzięczni ludziom, którzy czynią nas szczęśliwymi. To uroczy ogrodnicy, dzięki którym rozkwitają nasze dusze.?
Marcel Proust

Życzliwość to wielki skarb, który sprawia, że życie staje się lżejsze. Nasza szkoła kolejny raz włącza się w obchody tego jakże przyjemnego święta. 29 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Uczniowie i nauczyciele ubrali się w tym jakże miłym dniu na żółto – kolor radości i optymizmu. Grupa uczniów odwiedziła wszystkie klasy, które losowały pozdrowienia lub zadania specjalne na ten dzień, m.in. nawiązanie z kimś rozmowy, przytulenie kogoś, zaproszenie do wspólnego zdjęcia. Na korytarzach szkolnych zostały przygotowane plakaty pt. Oderwij i podaruj! Każdy mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą  i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie. Dziękuję, że jesteś, Dasz radę czy Miło Cię widzieć – proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego. Dużym powodzeniem cieszyły się własnoręcznie wykonane na ten dzień fotoramka oraz fotościanka, z której mogły skorzystać osoby ubrane na żółto. W tym szczególnym dniu, całą szkołę zdobiły przysłowia i złote myśli  wielu znanych osób. Nad przebiegiem akcji czuwały organizatorki, panie: Magdalena Gajda i  Katarzyna Śliwa.
Dzień Życzliwości upłynął nam w miłej atmosferze. Nie zabrakło dobrego humoru i zabawy. Ponownie pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.


Wróć
    cbk (2)