Taneczna podróż po Europie w Dniu Języków Obcych

?Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu? ? te słowa Antoniego Czechowa nabierają szczególnego znaczenia 26 września, kiedy obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

Myślą przewodnią tego dnia jest przekonanie, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu. Z tej okazji, w dniu 30 września 2021 nauczyciele języków obcych zaprosili do udziału w roztańczonych obchodach Europejskiego Dnia Języków.

Na długiej przerwie o godz. 9.55  na sali gimnastycznej z wesołym tańcem belgijskim i  znaną wszystkim Macareną zmierzyli się uczniowie klas 5-8, na kolejnej długiej przerwie swoich sił próbowali uczniowie klas 1-4 oraz oddział przedszkolny. Uczniowie tego dnia mieli możliwość przebrać się w strój nawiązujący do wybranego kraju europejskiego. Nauczyciele języków obcych przygotowali kupony zwalniające z pracy domowej w dowolnie wybranym dniu. Dzień był okazją do świetnej zabawy i integracji szkolnej społeczności.


Wróć
    cbk (2)