Sprzątanie Świata 2021- „Myślę, więc nie śmiecę”

W tym roku już po raz 28. odbyła się akcja Sprzątanie Świata – Polska. To część międzynarodowego ruchu o nazwie „Clean Up the World” .Finał akcji Sprzątanie Świata – Polska już od lat odbywa się w trzeci weekend września,  w tym roku od 17 do 19 dnia miesiąca.
Hasłem tegorocznej akcji jest „Myślę, więc nie śmiecę”, bo – jak podkreślają jej twórcy – w akcji „nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady”.
Nasza szkoła włącza się do akcji m. in. poprzez stosowanie pojemników do segregacji odpadów, które znajdują się na terenie budynku.
W ramach tegorocznej edycji  zaproponowaliśmy również wszystkim klasom 4-8 udział w projekcie, polegającym na wspólnym wykonaniu klasowych plakatów o tematyce ekologicznej i w nawiązaniu do hasła:” Myślę, więc nie śmiecę”.
Zachęcaliśmy też, jak w poprzednich latach, wszystkich uczniów i ich rodziny do „spacerów z workiem na śmieci”, aby żaden teren środowiska, w którym żyjemy, po tegorocznej akcji Sprzątania Świata, nie pozostał zaśmiecony.
Wykonane przez uczniów plakaty  zostały  wyeksponowane dla społeczności szkolnej na korytarzu budynku.


Wróć
    cbk (2)