Niebieskie Motyle są wśród nas …

 

Hej,  wiadomość z ostatniego tygodnia: nasi uczniowie  i nauczyciele przyłączyli się do akcji CHALLENGE NIEBIESKIE MOTYLE 2021!  Ta społeczna akcja ma na celu  poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.  Wydarzenie to było doskonałą okazją do pochylenia się nad problemami tych osób i pokazania im, że nie są sami, bo każdy z nas na swój sposób może okazać im zrozumienie i akceptację. A taką iskierkę przyjaźni przekazaliśmy z naszej szkoły…

Nasza akcja przyniosła też wymierne korzyści, bo wszystkie niebieskie plastikowe korki przekazane zostały w ramach szkolnej akcji „Zakręceni na dobro”,  jako pomoc na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorego dziecka. Koordynatorki akcji p Iwona Więckowska i p. Renata Szary dziękują wychowawcom i uczniom klas młodszych za udział i  ogromne zaangażowanie.

Razem empatią, otwartością i zrozumieniem dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu przyczynimy się  do eliminowania sytuacji ich wykluczania  z naszego otoczenia. Starajmy się pamiętać na co dzień o tym, jak ważna jest dla tych osób (i nie tylko!) akceptacja różnorodności i odmienności.  Wspólnie starajmy się tworzyć przyjemne i przyjazne im  otoczenie! Niech poniesie się dalej przesłanie: Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami!  Dziękujemy za nominację ?.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? Wystarczy:

  1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
  2. Wykonać pracę plastyczną np. Odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. Własnej inwencji twórczej np. ?taniec motyla”.
  3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com – Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
  4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
  5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

Nominujemy:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Mazowszanach
  2. Publiczne Przedszkole im. J. Tuwima w Kowali
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Młodocinie

Wróć
    cbk (2)