Radosny Dzień Dziecka w PSP w Kowali.

Dzień Dziecka to w naszej szkole wyjątkowe święto. Ci , którzy byli z nami tego dnia mogą to potwierdzić, a ci,  którzy nie byli niech żałują.  Po długim okresie  nauki  zdalnej mieliśmy wreszcie możliwość spotkania się i to w bardzo radosnej atmosferze. W tym roku 1 czerwca obchodziliśmy pod hasłem „ Wyprawa na planetę marzeń”. Był to dzień pełen emocji i kreatywnego działania, bo zarówno młodsi jak i starsi uczniowie świętowali, biorąc udział  w konkursach i  zawodach sportowych. Zabawa była wyśmienita. Nie zapomnieliśmy także o naszym patronie Januszu Korczaku, wielkim przyjacielu dzieci.

Klasy młodsze rozpoczęły Dzień Dziecka  spotkaniem na sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim dzieciom. Klasy zaprezentowały się wspaniale i kolorowo, bo każda wyróżniała się innym kolorem stroju. Potem przyszedł czas na wspólna zabawę. Nauczyciele swoim uczniom przygotowali wiele niespodzianek. Były konkurencje muzyczne, sportowe i plastyczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się wyścig matematyczny.  Nie zabrakło również występów artystycznych. Tradycyjne polskie tańce ludowe wykonał zespół „Przepióreczka”. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami, każde dziecko zostało obdarowane słodkościami.

Dzień Dziecka klas starszych rozpoczął się o godz. 9.00. Tu również nie zabrakło wielu atrakcji. Najpierw uczniowie wspólnie budowali z kartonowych pudełek kreatywne rzeźby, ozdabiając je kolorową bibułą. Na szarych papierach rysowali swoje marzenia.   W drugiej części  programu młodzież wraz z wychowawcami udali się na piknik na szkolnym boisku. Tam odbyły się konkurencje sportowe. Najwięcej emocji dostarczyło przeciąganie liny i rzut jajkiem. Uczniowie wzięli także udział w quizie o Patronie Szkoły. Wszystkie drużyny były świetnie przygotowane i otrzymały komplet punktów. Tytuł najaktywniejszej klasy i trofeum – koronę Króla Maciusia otrzymała klasa 7a, a słodkości – wszyscy uczniowie. Piknikowa, radosna atmosfera sprzyjała integracji, życzliwości i współpracy.

Ten radosny Dzień Dziecka już za nami, a za rok też będzie na pewno ciekawie, jak zapewniają koordynatorzy tegorocznego święta wszystkich dzieci p. Renata Szary, p Małgorzata Grzesiak i p. Anna Gaca.

Teraz pozostaje nam tylko powspominać… Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)