Obchodziliśmy zdalnie Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w tym roku obchodzony był w formie zdalnej. Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek.
Specjalnie na tę okazję bibliotekarz szkolny we współpracy z nauczycielami: Beatą Wójciki Małgorzatą Grzesiak zaproponowali uczniom udział w dwóch konkursach, które wymagały niezwykłej pomysłowości i nie lada umiejętności. Wszystkim uczestnikom konkursu organizatorzy gratulują kreatywności i twórczego zapału.

 

Pierwszy z nich Chmurki literackie wymagał wykorzystania narzędzi TIK. Polegał na wykonaniu chmurki wyrazowej na temat wybranej lektury  przy wykorzystaniu aplikacji WordArt.  Przy tej okazji uczniowie mogli poznać nowe narzędzie, które będzie z pewnością pomocne przy tworzeniu innych projektów. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród. W trakcie jego realizacji powstało wiele ciekawych prac, które prezentujemy poniżej. Nagrodą była ocena celująca z informatyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi konkurs Moda na czytanie polegał na zaprojektowaniu, wykonaniu grafiki i umieszczeniu cytatu nawiązującego do jednej z wybranych książek na koszulce. Jak się okazało, zwykły t-shirt może stać się narzędziem do promocji czytania, co udowodnili uczniowie naszej szkoły biorąc udział w konkursie „Moda na czytanie”. Najciekawsze prace wykonali: Kamila Woźniak 8b – I m., Julia Wydra 7c i Dawid Wydra 4a – ex aequo II m., Julia Szyszka 8a – III m.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)