Lekcja z Europejskim Uniwersytetem Latającym

Dnia 29 kwietnia 2021 uczniowie naszej szkoły  na platformie zoom mogli uczestniczyć w spotkaniu w ramach   Europejskiego Uniwersytetu Latającego z Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zajęcia prowadził dr Błażej Choroś – doktor nauk społecznych, adiunkt w Katedrze Studiów Europejskich, absolwent Szkoły Praw Człowieka prowadzonej przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz p. Anna Wuls – trenerka i animatorka, specjalistka w zakresie narzędzi open source oraz kształcenia kompetencji cyfrowych. W spotkaniu,  zorganizowanym przez opiekuna  Szkolnego Klubu Europejskiego p. Agnieszkę Rozwadowską, wzięli udział chętni uczniowie z klas VII i VIII.

W ramach zajęć można było wysłuchać interesującego wykładu na temat historii tworzenia Unii Europejskiej. Uczniowie  nie tylko byli słuchaczami, ale też aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, rozwiązując quiz wiedzy o UE oraz w grupach (pokojach) tworząc mapy myśli wokół tematu: „Nasze wartości”. Tydzień przed spotkaniem do szkoły dotarły materiały od Komisji Europejskiej (z siedzibą w Warszawie), które otrzymają uczestnicy zajęć. Będzie się można z nimi zapoznać także w szkolnej bibliotece. Relacja z tego wydarzenia została zamieszczona na stronie: https://www.facebook.com/EuropejskiUniwersytetLatajacy

Przewodnicząca SKE Oliwia Włoskowicz z kl. VIIb  przygotowała kartkę z podziękowaniami dla Fundacji CEO za przygotowanie zajęć na temat UE.

 

Kilka słów o Europejskim Uniwersytecie Latającym…

Europejski Uniwersytet Łatający to praktyczne „lekcje” dla młodzieży zainteresowanej tematyką europejską, poprzez które prowadzący pokazują, że Unia Europejska dotyczy wielu obszarów naszego codziennego życia i starają się przekonać, że możemy mieć wpływ na decyzje podejmowane przez unijne instytucje. Tematyka tych spotkań prowadzonych przez ekspertów Team Europe i animatorów CEO dotyczy edukacji i pracy w Unii, demokracji i jej kryzysu, przyszłości Unii Europejskiej i jej problemów, tożsamości i dziedzictwa europejskiego.

     

 


Wróć
    cbk (2)