„Przywróć naszą Ziemię” – Dzień Ziemi 2021

W kwietniu (22.04.2021r.) obchodzimy międzynarodowy Dzień Ziemi, który będzie upływał pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Niestety ze względów epidemiologicznych, obchody tego wydarzenia w naszej szkole przebiegały mniej spektakularnie. Mamy jednak nadzieję, że inicjatywy zaplanowane z tej okazji w znaczący sposób wpłynęły na  kształtowanie  postaw proekologicznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Ważne jest bowiem, aby dostrzegać piękno Ziemi – naszej planety w każdym najbliższym zakątku naszej małej Ojczyzny.

Tematyka ekologiczna była głównym tematem  wirtualnych zajęć lekcyjnych w dniach od 16 – 22 kwietniowe wszystkich oddziałach. Przed uczniami wiele zadań mających na celu przybliżenie ważnych dla przyszłości naszej planety problemów.  Oprócz plakatów, transparentów i działań artystycznych szkolni koordynatorzy -p. Renata Szary i p. Iwona Stefańska Stanik  zachęcali do tego, aby zrobić praktycznie coś dobrego dla Ziemi i dla siebie. Dlatego zaapelowano do naszych uczniów i ich rodzin, aby w dniach 19-25 kwietnia przyłączyli się do akcji Tydzień dla Ziemi, czyli  rodzinnych spacerów z workiem na śmieci w celu zbierania po drodze tego, co zanieczyszcza naszą piękną okolicę. Równocześnie koordynatorzy zachęcali do fotograficznego udokumentowanie swoich działań.

Uczniowie klas I – III wykazali się ogromną inwencją i wyobraźnią, tworząc sugestywne i wymowne prace plastyczne zachęcające do działań na rzecz ochrony Ziemi przed zanieczyszczeniami. Dla uczniów klas 4-8 przewidziano także konkurs informatyczno- ekologicznym pt. „Przywróćmy naszą Ziemię” na plakat.

W Światowym Dniu Ziemi – 22 kwietnia o godz. 12.00, uczniowie klas 7-8 wezmą także udział w webinarium dla młodzieży „Przywróć naszą Ziemię” organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Fotorelacja z rodzinnych spacerów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane prace plastyczne uczniów klas I – III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)