Walentynki tak samo, ale inaczej…

Walentynki na trwale wpisały się do szkolnego kalendarza. Zawsze były wesołym i wyjątkowym dniem, bo jak mówią nam doświadczenia i mądrość pokoleń „miłość nie zna ograniczeń wiekowych”. Są okazją do okazania naszej sympatii bliskim przyjaciołom, koleżankom, kolegom, członkom rodziny, nauczycielom.  Nic więc dziwnego, że uczniowie ci młodsi i ci starsi, mimo pandemii i związanych z nią obostrzeń, postanowili  walentynkowe święto ciekawie zorganizować.  Pomogli w tym wychowawcy, koordynator p. R. Szary oraz opiekunowie SU p. M Grzesiak i p.  A. Gaca.

 

W klasach młodszych  walentynki „z nutą karnawału” obchodzono w szkole 12.02.2021 w piątek.  Już od samego rana było czuć niezwykłą atmosferę.  Działała poczta walentynkowa i fotobudka. Przesłane kartki walentynkowe  oraz koleżeńskie zdjęcia w walentynkowej fotobudce  sprawiły dzieciom i nauczycielom  wiele radości. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły w ciekawych przebraniach, a że jak wiadomo nic tak nie zbliża, jak taniec i muzyka, dlatego też wychowawcy zorganizowali swoim wychowankom mini dyskoteki w klasach, oczywiście z zachowaniem DDM (dezynfekcję, dystans, maskę). Uczniowie klas starszych z okazji święta zakochanych mogli wziąć udział w  zorganizowanym przez Samorząd Szkolny konkursie, wysyłając  wykonane przez siebie walentynki lub rymowanki inspirowane tym wydarzeniem.  „Cyberwalentynki” okazały się hitem i  cieszyły się ogromnym powodzeniem, co jest potwierdzeniem tego, że prawdziwe uczucia pokonają wszelkie przeszkody. Wszyscy uczestnicy otrzymują punkty z zachowania za udział w konkursie, a zwycięzcy upominki po powrocie do szkoły.

 

A oto wyniki walentynkowych konkursów zorganizowanych przez samorząd szkolny:

W kategorii :”najpiękniejsza walentynka ” przyznano:

  • I miejsce Aleksandra Siara kl 7b
  • II miejsce Patryk Pająk kl 4 b, Paulina Grzyb kl 4b
  • III miejsce Lena Chełmińska kl 4a,  Jakub Bielecki kl 4a

Wyróżnienia:

  1. Wiktoria Chrzanowska kl 7a
  2. Julia Wydra kl 7c
  3.  Zuzanna Kajdan kl 4b

W kategorii  ” Wiersz walentynkowy” nagrodzone zostały prace:

  • I miejsce Bartosz Kruk kl 4b
  • II miejsce Dawid Wydra kl 4a
  • III miejsce Aleksandra Kramek kl 8a, Julia Szyszka kl 8a

Zapraszamy także do obejrzenia walentynkowej fotogalerii…

 

WALENTYNKI W KLASACH MŁODSZYCH ♥♥♥

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WALENTYNKOWY KONKURS SAMORZĄDU SZKOLNEGO ♥♥♥

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A to ciekawe…

Dla jednych jeden z najpiękniejszych dni w roku, okazja do płomiennych wyznań i wielkich słów. Dla drugich komercyjne święto importowane prosto z USA. Mimo tych skrajnie różnych opinii – Walentynki, bo o nich tu mowa, już chyba na stałe weszły do kalendarza naszych świąt, warto więc poznać ich historię cytujemy za Wikipedią:

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Możliwe, że zwyczaje związane z tym dniem nawiązują do starożytnego święta rzymskiego, zwanego Luperkaliami, obchodzonego 14–15 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa oraz Pana, boga przyrody. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego.. Popularność uzyskały w latach 90. XX wieku. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Walentynki


Wróć
    cbk (2)