Sukces Franciszka Pałgana w konkursie historycznym…

Dyrekcja szkoły z ogromną przyjemnością i radością informuje, że uczeń naszej szkoły Franciszek Pałgan z klasy VIIb zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu kuratoryjnego Konkursu historycznego. W zmaganiach rejonowych uczestniczyło 231 uczniów z Mazowsza (w tym 3 uczniów z naszej szkoły), a do ostatniego etapu zakwalifikowano tylko 63.  Jesteśmy dumni z faktu, że wyniki tych zmagań okazały się niezwykle pomyślne dla Franciszka, bo wysiłek, jaki włożył, wspólnie ze swoim mentorem, nauczycielką historii p. Elżbietą Tyczyńską–Zygarek, w przygotowanie do Konkursu historycznego, wymagał dużego zaangażowania i wielu godzin dodatkowej pracy.

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy i umiejętności, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Kolejny etap, to przed Frankiem i jego opiekunką, kolejne dni wytężonej nauki w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy, bo lista wymagań i lektur jest spora. Gratulujemy więc osiągniętego sukcesu i życzymy wytrwałości w przygotowaniach do podjęcia kolejnego wyzwania, jakim będzie sprawdzian ze znajomości zagadnień historycznych na szczeblu wojewódzkim. Będziemy trzymać kciuki, bo wierzymy, że dzięki pasji, sumiennej pracy i merytorycznemu wsparciu nauczyciela oraz rodziców, Franek sprosta wymaganiom i zostanie laureatem Konkursu Historycznego. Tego jemu i nauczycielce p. Elżbiecie Tyczyńskiej–Zygarek serdecznie życzymy.


Wróć
    cbk (2)