Dzieci listy piszą do Mikołaja

Zwyczaj pisania listów powoli zanika. Chętniej, zamiast tradycyjnie skreślić parę słów do bliskiej osoby, zaadresować kopertę czy kartkę i wysłać, wolimy sięgnąć po telefon czy komputer. Esemesy, skayp czy e-mail sprawiły, że listy nie są popularne…, chyba że  trzeba się skontaktować z kimś takim, jak Mikołaj. On chyba nie jest zbyt nowoczesny i  dlatego do Mikołaja dzieci piszą tradycyjne listy… Zobaczmy, o co proszą Mikołaja dzieci z  Kowali tuż przed 6 grudnia 2020r.„Ruda Mała 01.12.2020r.

Kochany Święty Mikołaju! Mam na imię Matylda i mieszkam w Polsce. Bardzo się cieszę że jest grudzień i niedługo nas odwiedzisz ! Wszyscy na Ciebie czekamy z niecierpliwością. W tym roku nie chce prezentów, chciałabym, żeby każde dziecko było szczęśliwe  i uśmiechnięte. Pozdrawiam Matylda …………., klasa 3a”

„Kowala,  01.12.2020 r.

 Kochany Święty Mikołaju! Mam na imię Zuzia, mam 9 lat i chodzę do 3 klasy szkoły podstawowej. W tym roku byłam grzeczna i pilnie się uczyłam, dlatego chciałabym Cię prosić o coś co sprawi radość wszystkim dzieciom na całym świecie, tzn. o zdrowie dla nich i ich rodzin oraz o ciepłe i bezpieczne domy dla nich. A ponieważ zbliżają się Święta, proszę Cię także o prezent dla każdego dziecka, żeby nikt w te Święta nie był smutny. Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę Ci wesołych Świąt! Twoja Zuzia”

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)