Niecodzienna lekcja profilaktyki

W dniu 15 października  2020r. gościliśmy Zespół RYMcerze z profilaktycznym projektem, którego przesłaniem jest hasło  „Nie zmarnuj swojego życia”. W hip-hopowym koncercie  dwóch raperów – Łukasz Bęsa i Jonatan Blank na podstawie własnych doświadczeń walki z nałogami przekazali „językiem młodzieży” życiowych przesłanie „Nie Zmarnuj Sobie Życia, Żyj z wartościami”. 90-minutowe dynamiczne spotkanie z młodzieżą na sali gimnastycznej wywarło na uczniach naszej szkoły ogromne wrażenie. Celem projektu, jak mówią RYMcerze,  jest uświadomienie zagrożeń związanych z używkami i zmiana postawy u młodzieży. Pragną zachęcić młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań i stawiania na uniwersalne wartości. W tej niecodziennej lekcji wychowawczej uczestniczyli uczniowie klas: VII i VIII. Występ zakończyła niespodzianka –  konkurs freestyle.

Zespół RYMcerze to grupa z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spotkań, dzieleniem się swoim świadectwem życia w hiphopowym stylu. Grali koncertów w kraju i za granicą (USA, Belgia, Francja, Anglia). Od wielu lat zapraszani są na spotkania w całej Polsce.

Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć. Dlatego śpiewają w swoim sztandarowym utworze:

Przeskocz wysoko nad murem wyśmiania
Zerwij kurtynę, co wolność przesłania
Siłą jest to, na ile przyjmujesz, bo siłą jest to, ile odmawiasz
Wiem, że dasz radę, idź za przykładem
I rozkmiń, ile marzeń jest przed Tobą
Życie jest darem, rozpal tę wiarę,
Nie zmarnuj życia bo pomoc jest obok

Organizatorem spotkania były  psycholog Iwona Więckowska i pedagog Grażyna Grudzień. Występ sfinansował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali w ramach Gminnego Programu Profilaktycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)