Najmłodsi uczą się zasad bezpieczeństwa…

Żyj i pozwól żyć innym” –  ta europejska akcja pod nazwą Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego stała się doskonałym pretekstem do interesującego spotkania profilaktycznego uczniów klas młodszych z  funkcjonariuszami Policji, które miało miejsce 17.09.2020r w naszej szkole. Kom. Emilia Kosma oraz mł. asp. Marcin Sawicki z WRD KWP z siedzibą w Radomiu, rozmawiając z dziećmi, zwracali uwagę na podstawowe reguły bezpieczeństwa obowiązujące w czasie drogi do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania.

Nasi goście przypomnieli maluchom podstawowe zasady poruszania się po ulicy, chodniku. Uczniowie uważnie słuchali, więc nie obyło się bez pytań z ich strony o różne aspekty pracy policjanta. Chętnie też wypowiadały się na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Po spotkaniu uczniowie udali się w okolice przejścia dla pieszych, gdzie przy użyciu plakatów, prosili kierowców o właściwe i odpowiedzialne zachowanie na drogach. Spotkanie było interesujące i pouczając, a uczniowie z pewnością wynieśli z niego wiele cennych informacji.

Ciekawe…

Od 16 do 22 września we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą Road Safety DaysDni bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tych dniach działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL


Wróć
    cbk (2)