Damy radę…!. Egzamin ósmoklasistów w cieniu pandemii

„Trzymamy kciuki” – taki napis przywitał ósmoklasistów, którzy we wtorek, 16 czerwca 2020 stawili się na pierwszy poważny sprawdzian – egzamin na zakończenie szkoły podstawowej. Tegoroczny egzamin ósmoklasisty był  szczególny, bo odbywał się w nietypowym terminie i przeprowadzony był w reżimie sanitarnym. Jedno i drugie spowodowane było koronawirusem. Pierwotnie plany pokrzyżowała pandemia, która wymusiła także niezwykłe środki ostrożności. Były obawy o to, czy egzamin się odbędzie. Wreszcie po długiej nieobecności w szkole związanej ze zdalnym nauczaniem, do  trzydniowego maratonu przystąpiło 32 uczniów naszej szkoły. Od 16 do 18 czerwca wszyscy byli w  pełnej, wyjątkowej gotowości! We wtorek uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego , a w kolejnych dniach umiejętności matematyczne i językowe. Każdego dnia egzamin rozpoczynał się o godzinie 9.Dyrekcja i nauczyciele zadbali o to, aby wszystko odbyło się profesjonalnie. Dziwny był jednak ten egzamin  – dezynfekcja, maseczki, rękawiczki, mierzenie temperatury, odległości…. Uczniowie przychodzili na egzamin w grupach i wpuszczani byli do budynku szkoły z zachowaniem rekomendowanych zasad bezpieczeństwa. Widać było, że do takiego reżimu trudno było im się dostosować, ale powaga sytuacji wzięła górę i uczniowie zachowali się odpowiedzialnie, stosując się do zaleceń.

Ósmoklasistów powitała dyrekcja szkoły i komisja nadzorująca. Przyszli także wychowawcy, aby podtrzymać na duchu swoich wychowanków.

Egzamin przebiegał bez zakłóceń, z zachowaniem wszystkich procedur. Mimo zwiększonych wymagań uczniowie i członkowie zespołów nadzorujących poradzili sobie doskonale. Pozostało czekać na wyniki, które poznamy 31 lipca 2020 r. Mamy nadzieję, że zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele będą z nich zadowoleni i  każdy nasz uczeń zostanie przyjęty do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z przebiegu egzaminu:


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127