Bliżej Świętego Jana Pawła II…

W poniedziałek 18 maja 2020 r. przypada setna rocznica urodzin wielkiego Polaka i Europejczyka Jana Pawła II. Z tej okazji Szkolny Klub Europejski postanowił zorganizować konkursy  o naszym Papieżu skierowane do uczniów klas IV-V oraz VI-VII. W najbliższych dniach  w mediach możecie obejrzeć i posłuchać wielu ciekawych programów poświęconych temu niezwykłemu „prorokowi naszych czasów”. A już w poniedziałek 18 maja w godzinach 13.00-14.00 na platformie edukacyjnej LearningApps chętni uczniowie będą mogli wykazać się swoją wiedzą o Janie Pawle II. Uczniowie z klas V-VII są już zalogowani, natomiast dla klasy czwartej zostanie wysłany link aktywacyjny poprzez pocztę w LIBRUS. Waszym zadaniem będzie rozwiązanie quizów wskazanych przez organizatora:

  • Uczniowie z klas IV-V rozwiązują jeden quiz,
  • Uczniowie klas VI-VII zmierzą się z dwoma quizami o Janie Pawle II.

Z każdej klasy zostanie wyróżniona osoba, która w najkrótszym czasie rozwiąże wskazane zadania. W przypadku klas starszych liczy się łączy czas dwóch quizów. Wyniki konkursu będą opublikowane na internetowej stronie szkoły. Dla najlepszych uczniów przewidziane są nagrody, które zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

Drugim elementem konkursu, kultywującego pamięci o naszym wielkim Rodaku, będzie udział chętnych uczniów klas IV – VIII w szkolnym konkursie na lapbook: Opowieść o Janie Pawle II – proroku naszych czasów. W tym zadaniu możecie wykazać się kreatywnością, wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi.  Macie na to tydzień. Lapbooki zostaną zaprezentowane na stronie internetowej, a najlepsze nagrodzone przez nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie .

Propozycją konkursów o Naszym Papieżu włączamy się w obchody Roku Świętego Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Opiekun SKE Agnieszka Rozwadowska – Maj

oraz nauczyciele historii


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127