Szkolna biblioteka włącza się w obchody Dnia Bibliotekarza.

Już po raz 37. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja. Biblioteka szkolna na tę okoliczność przygotowała kilka atrakcji.

Startujemy do obchodów Tygodnia Bibliotek z dwiema prezentacjami: pierwsza na temat zalet czytania oraz garść najciekawszych cytatów znanych autorów o książkach. Zapraszam do ich obejrzenia.

Prezentacja 1 Warto czytać – tu czytaj>>>

Prezentacja 2 Słynni pisarze_o_książkach  – tu czytaj>>>

Przesyłam Wam również  link z opowiadaniem Rafała Kosika, autora kultowej serii „Felix, Net i Nika.  Autor zaprasza do przeczytania opowiadania „Amelia i Kuba. Tajemnica celebryckiej wanny”. Jest to współczesna wersja legendy o warszawskiej Syrence. Tytułowi bohaterowie: jedenastolatkowie Amelia i Kuba oraz ich rodzeństwo, superinteligentny dziewięcioletni Albert i zwariowana sześciolatka Mi ratują Syrenkę uwięzioną w wannie warszawskiego apartamentowca. Rafał Kosik napisał tę historię, aby zaprosić czytelników do świata serii „Amelia i Kuba”.

Opowiadanie można pobrać w wybranym formacie (pdf, mobi, epub).

https://legalnakultura.pl/files/tematyczne/160/Amelia_i_Kuba_TCW.pdf


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127