Bez Was smutny byłby świat! Babciu, Dziadku żyj 100 lat!

Dziadkowie to osoby szczególnie ważne dla każdego dziecka. Przytulą, pocieszą, cierpliwie wysłuchają zwierzeń, zawsze mają dobre słowo dla swoich wnucząt i nie tylko .. Dlatego obchodzony 21 stycznia Dzień Babci i dzień później Dzień  Dziadka  to każdego roku wyjątkowe dni, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych w kalendarzu szkolnych uroczystości. Tak było i w tym roku.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka  22 stycznia 2020 roku  w naszej szkole miał miejsce wyjątkowy koncert,  na który zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas 0-III oraz przedstawiciele Klubu Seniora z Kowali. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Już od progu naszej szkoły  wypatrywały ich podekscytowane wnuczęta. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką swoich wychowawców. Każda klasa przygotowała krótki występ, na który złożyły się piosenki i tańce.  . Uczniowie klasy IIa i II b, członkowie szkolnego zespołu  ludowego „Przepióreczka” wzbogacili program wiązanką tańców  ludowych.  Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze dla nich mają. Seniorzy  nagrodzili małych artystów burzą, jak najbardziej zasłużonych, braw. Nie obyło się także bez życzeń od dyrekcji szkoły. Panie dyrektor Małgorzata Konieczna i wicedyrektor Joanna Kutkowska zgodnie podkreśliły ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie oraz  życzyły seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Było wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127