Stoliczku nakryj się – Świąteczna Zbiórka Żywności

Szkolne organizacje wolontariackie co roku biorą udział w wielu akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących.  Jedną z nich jest  Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana we współpracy z Gminnym Centrum Wolontariatu działającym przy Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kowali oraz Radomskim Bankiem Żywności.  W piątek 29 listopada wolontariusze z Klubu Małego Wolontariusza z naszej szkoły w miejscowych sklepach zachęcali klientów do zakupu dodatkowych produktów spożywczych  i przekazanie ich osobom potrzebującym.  Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia wyzwalają w nas uczucia solidarności i empatii, dlatego wiele osób odpowiedziało na nasz apel. Z zebranych rzeczy  powstaną paczki świąteczne, które w tym roku  zostaną przekazane  starszym i samotnym mieszkańcom naszej gminy. Z pewnością taka pomoc  pozwoli osobom w trudnej sytuacji życiowej w godny sposób przeżyć piękny okres Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją takie inicjatywy i przyłączają się do nich, kupując produkty, by podzielić się nimi z osobami potrzebującymi wsparcia. Serdeczne podziękowania składamy także sklepom „Duet” i „Iwonka” , które od wielu lat chętnie współpracują z wolontariuszami, umożliwiając przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności.


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127