Śpiewali i recytowali w obcym języku…

I miejsce w recytacji wiersza po angielsku dla Zuzanny Błeszyńskiej , II miejsce  dla Gabrieli Łyżwińskiej w kategorii piosenka obcojęzyczna i 3 wyróżnienia to  to efekt udziału naszych uczniów w  Gminnym Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej. Jego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Konkurs odbył się 20 listopada 2019r. Naszą szkołę reprezentowało osiem uczennic. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: piosenka w języku angielskim, recytacja wiersza w języku angielskim oraz niemieckim.

Zaszczytne I miejsce w kategorii wiersz w języku angielskim zdobyła uczennica naszej szkoły Zuzanna Błeszyńska, która recytowała utwór „My elephant is missing” Kenna Nesbitta. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Roksana Piątek za recytację wiersza „Der Schmetterling ist in der Rose verliebt” Heinricha Heine.

W kategorii piosenka obcojęzyczna II miejsce przypadło Gabrieli Łyżwińskiej za wykonanie piosenki Eda Sheerana „Photograph”. Wyróżnienie przypadło Kindze Matysiak za wykonanie piosenki „All of me” Johna Legenda oraz Zuzannie Ziębie za piosenkę „Tired” Alana Walkera ft. Gavin James.

Uczennicom i opiekunom p. Marcie Myśliwiec i p. Edycie Suwale gratulujemy.


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127