Zakręceni na dobro…

Zbieranie plastikowych nakrętek to akcja, która na stałe zagościła w wielu szkołach i przedszkolach w całej Polsce. W  naszej szkole od wielu lat prowadzona jest ona pod hasłem „Zakręceni na dobro.” Zbieramy wszystkie plastikowe nakrętki po produktach spożywczych i po chemii gospodarczej. Każdy może przyłączyć się do naszej akcji wystarczy prosty gest. Zbierając nakrętki pomagamy przyrodzie i chorym dzieciom.Nakrętki są ogólnodostępne. Wielu z nas przynajmniej raz dziennie taką plastikową zakrętkę odkręca. Zbieramy je i przekazujemy osobom, które potrzebują środków finansowych na leczenie i  rehabilitację Nakrętki są sprzedane jako surowiec do firm recyklingowych. Dzięki zbiórce nakrętek wspieramy więc ochronę środowiska. Plastik jest powtórnie przetwarzany. Nakrętki nie znajdą się na wysypisku śmieci, gdzie ich rozkład trwa nawet 500 lat, ale zostają przetworzone i trafiają do powtórnego obrotu. Butelki pozbawione nakrętek można łatwo zgnieść, dzięki czemu zmniejsza się ich objętość. Pozwala to zredukować koszty transportu i składowania.  W naszej szkole odbiór zebranych korków odbywa się raz w miesiącu w piątek  na przerwie o godz. 10.55 w sali nr 11. Informacja na temat  dokładnego  terminu zbiórki będzie przekazywana na pomocą dziennika elektronicznego. Akcja jest koordynowana przez p. Justynę Jagiełło i  Ewę Krześniak opiekunki  Klubu Małego Wolontariusza.


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127