Europejski Tydzień Kodowania

Programowanie to frajda!. Przekonali się o tym ci uczniowie naszej szkoły, którzy w ostatnim tygodniu października wzięli udział w szkolnym projekcie programowania i kreatywności. Wydarzenie to zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli #CodeWeek2019.

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, świętujemy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.  W naszej szkole zorganizowaliśmy to wydarzenie po raz pierwszy i mamy nadzieję, że dla uczniów to okazja do świetnej zabawy oraz doskonalenia  i rozwijania  kreatywności, współpracy, twórczego rozwiązywania problemów poprzez programowanie i inne działania związane z TIK.  Przy pomocy kodu chcieliśmy pokazać sposoby na  realizację Waszych pomysłów i „udowodnić, że nie taki diabeł straszny, jak go malują”, bo kodowanie i programowanie to umiejętności, które poprzez wspólną naukę mogą posiąść wszyscy, i dzieci, i dorośli.

Od 1 września 2017 r. programowanie stało się elementem podstawy programowej na wszystkich etapach edukacji. To nowa rzeczywistość, z którą polska szkoła musi się zmierzyć. Nauka kodowania to przede wszystkim nauka logicznego myślenia, która chcemy wdrażać od najmłodszych klas. W ramach projektu zostały zaplanowane następujące działania:

  1. Lekcje z wychowawcą wg scenariuszy ze strony www.koduj.gov.pl
  2. Plakatowa akcja informacyjna na temat programowania
  3. Lekcje otwarte z programowania w programie Scratch,
  4. Turniej informatyczny dla klas I-III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć

cbk (2)

 

ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127