Spotkajmy się w bibliotece…

Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2019

W naszej szkolnej bibliotece dużo się dzieje… Ostatnio biblioteka zaproponował swoim czytelnikom kilka ciekawych imprez czytelniczych. Pierwsza z nich to „Poranek z bajką o zwierzętach”  – cotygodniowe spotkania z bajką z morałem, podczas których starsze koleżanki z aktywu bibliotecznego czytały przedszkolakom bajki, których bohaterami były zwierzęta. Na zakończenie każdego spotkania odbywał się krótki quiz dla uważnych słuchaczy z zerówki. Biblioteka przygotowała też wystawę książek o zwierzętach, wśród których znalazły się takie serie jak: Bella i Sebastian, Na pomoc zwierzakom, Był sobie pies, Zosia i jej zoo, Magiczny piesek czy Amy
i przyjaciele.
Wystawa cieszyła się dużą popularnością wśród czytelników. Kolejnym przedsięwzięciem była gra  biblioteczna „Afrykańska przygoda” przygotowana z myślą o szóstoklasistach. Jej fabuła została oparta na motywach powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. W zabawie rywalizowało między sobą pięć drużyn z klas szóstych. Te i inne dzialania szkolnej biblioteki skutecznie służą rozbudzaniu zainteresowań czytelniczych i czytelnictwa wśród naszych uczniów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pomysły.


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127