SKE EUROKOWALA na Paradzie Schumana w Warszawie

Szkolny Klub Europejski EUROKOWALA z naszej szkoły współpracuje z Polską Fundacją im. Roberta Schumana w Warszawie, która 11 maja 2019r. zorganizowała z okazji Dnia Europy XXVI Spotkania Europejskie pod hasłem „ Wybieramy Europę”. W europejskiej majówce wzięli udział członkowie SKE z kl. IVa, Va, Vb, VIIb wraz z opiekunami: p. A. Rozwadowską i A. Gacą.

Głównym punktem wyjazdu był oczywiście udział w Paradzie Schumana, która wystartowała z Krakowskiego Przedmieścia. Tam od godziny 10 rozpoczęły się spotkania w Miasteczku Europejskim. Odwiedzając przygotowane przez organizatorów namioty m. in. Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Punktu Informacji Europejskiej, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, członkowie naszego SKE brali udział w licznych konkursach i quizach wiedzy o UE i rozmawiali ze studentami z zagranicy. Miłym wydarzeniem było również spotkanie z wolontariuszkami: Alice Perier z Francji oraz Janę Maletic z Serbii, które w listopadzie 2018r. prowadziły zajęcia w naszej szkole. W samo południe został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” a później hymn UE „Oda do radości”. Następnie my – młodzi Europejczycy w kolorowym korowodzie przeszliśmy ulicami: Moliera, Senatorską i Miodową, aby wrócić na Krakowskie Przedmieście do Miasteczka Schumana. Udział w XXVI Spotkaniach Europejskich był bardzo ciekawym doświadczeniem, gdyż uczniowie z Kowali mieli okazję poznać inne szkolne kluby europejskie, sprawdzić swoją znajomość angielskiego oraz spotkać osoby znane z życia publicznego. SKE EUROKOWALA za rok na pewno Dzień Europy będzie świętować w ten sam radosny sposób.


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127