Z Belgradu i Paryża do Kowali – wizyta wolontariuszy

Szkolny Klub Europejski EUROKOWALA zajmuje się rozwijaniem świadomości europejskiej poprzez poznanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu i kraju oraz zdobywanie i szerzenie informacji o Europie i krajach członkowskich Unii Europejskiej. Klub współpracuje z Polską Fundacją im. Roberta Schumana w Warszawie, dzięki której udało się w listopadzie  zaprosić do szkoły dwie wolontariuszki: Alice Perier z Francji i Jana Maletic z Serbii.

Nasi goście  poprowadzili  w języku angielskim zajęcia na temat kultury tradycji swoich ojczyzn. Spotkanie z gośćmi z zagranicy  było wielkim wydarzeniem w naszej szkole. Uczniowie mogli doskonalić swój angielski i zadawać dociekliwe pytania nie tylko związane z Francja i Serbią.

What is France? | Czym jest Francja? 

Let’s talk about France, but not in a „boring” way. Discover or deepen the knowledge that your students have about France through games such as challenges or riddles!

Let’s learn something about Serbia | Nauczmy się czegoś o Serbii

This workshop’s aims are to present briefly Serbia, its culture and its history. The students will have an opportunity to participate in an interesting and interactive quiz. This workshop is a fun activity to learn more about Serbia.


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127