Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka przypada 20 listopada. Tego dnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, dlatego uwaga  wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasza szkolna społeczność włącza się w obchody tego niezwykle ważnego święta.

Mówiąc o prawach dziecka nie sposób nie wspomnieć o UNICEF, która  jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski. Dlatego tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka odbywają się pod hasłem UNICEF jest #GoBlue. W akcji wykorzystany został we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia kolor niebieski. Podjęcie się tych i innych działań mających na celu uczczenie rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka tego dnia będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W naszej szkole z inicjatywy samorządu uczniowskiego 20 listopada to  Dzień bez pracy domowej. Wychowawcy klas będą także prowadzić zajęcia związane z jednym z praw dziecka – prawem do ochrony przed przemocą. UNICEF zwraca uwagę na ten problem i stara się uświadomić dzieci i młodzież, że mają prawo, by czuć się bezpiecznie!


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127