Siedzę w domu nie nudzę się – czas kwarantanny

Siedzimy w domu już kilka tygodni i zanosi się, że tych tygodni w domu będzie jeszcze kilka… Co robić z tym całym wolnym czasem? Nawet zakładając, że uczymy się zdalnie w domu, czyli tak do końca nie mamy czasu się nudzić, to jednak pozostaje go sporo do zagospodarowania… Teoretycznie pomysłów  „na zabicie nudy” w domu jest sporo. Jest też całe mnóstwo miejsc, które mogą nam ten czas umilić.

Jak to wygląda w praktyce. Rano siadamy do lekcji lekcje online, potem odrabianie pracy domowej i około 13.00  koniec szkoły.   Trochę to trwa.  Potem niektórzy sięgają po lekturę, wychodzą na świeże powietrze  i co dalej… Najlepiej mieć jakieś pasje, zainteresowania i ciekawe pomysły, bo wtedy kwarantanna może okazać się czasem bardzo dobrze i przyjemnie wykorzystanym…

Niektórzy z naszych uczniów podzielili się swoimi pomysłami na zagospodarowanie nudy kwarantanny. Może któryś z pomysłów zainspiruje Was do podobnych działań… Podzielcie się z nami swoimi propozycjami spędzania czasu  w domu po zdalnych lekcjach. Czekamy !

A teraz kilka przykładów…

Zuzia K. z klasy 3b systematycznie rozwija swoje pasje baletowe. Do tego nie potrzebuje ani sali treningowej oni gimnastycznego drążka. Wychodzi jej to wspaniale!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zuzia T. z grupy przedszkolnej 0A i Kamil T. z klasy 1b swój czas wolny wykorzystują na kreatywne działania artystyczne i pomoc rodzicom w domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sposobów na zagospodarowanie czasu wolnego jest wiele: jazda na rolkach, zabawa z ulubionym czworonogiem, czytanie czy surfowanie po Internecie i ulubione gry sportowe na podwórku… Tak spędza czas Hania C.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Można też czas wolny wykorzystać na czystą rekreację na przykład na jazdę na rowerze czy rodzinne zawody sportowe…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wróć
    cbk (2)