Sukcesy judoków z ULKS

Na turnieju Judo w Lublinie w dniu 22 października 2011r młodzi zawodnicy z ULKS „Jaskółka” zdobyli 2 złote medale , 1 srebrny i 2 brązowe. W turnieju Judo w Lublinie brało udział ponad 200 zawodników z 15 klubów oraz 2 kluby z Ukrainy i 1 z Rosji. Wśród nich znaleźli się też zawodnicy z Kowali.

Był to ich pierwszy występ tej rangi na macie. Udało się jednak pokonać tremę przed bardziej doświadczonymi zawodnikami i dzięki ogromnej determinacji i waleczności zdobyć 5 medali.

Złote krążki wywalczyły: Melania Wójcicka kat wag 33kg oraz Klaudia Chobot kat wag +47kg. Srebro zdobyła Magdalena Marzec kat wag +47kg, a medale brązowe przypadły: Oliwii Oleksiewicz kat wag 26kg oraz , Nikoli Chełmińskiej kat wag 29kg

Miejsca tuż za podium ( 4 ) wywalczyły Weronika Nogaj kat wag 26kg oraz Alicja Soroczyńska kat wag 33kg. Na 5 miejscu zmagania zakończył Piotr Chełmiński kat wag + 46kg a 7 miejsca wywalczyli Dawid Woźniak kat wag 26kg oraz Michał Romanowicz kat wag 33kg.

Warto nadmienić, że dzieci trenują judo pod okiem trener Małgorzaty Okólskiej dopiero od kilku miesięcy, a niektórzy od kilku tygodni. Gratulujemy trenerce i zawodnikom, oczekując kolejnych sukcesy judoków. Trzymamy kciuki!