M@zowsz@nie LOKALNE CENTRUM KOMPETENCJI

Lokalne Centrum Kompetencji, czyli darmowe centrum komputerowe dla mieszkańców gminy Kowala od roku 2015 działa w naszej szkole. LCK powstało w ramach projektu M@zowszanie  – Mazowiecka Sieć Społeczeństwa Informacyjnego, realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. Jest to bezpłatne centrum komputerowe, którego celem jest rozpowszechnianie i popularyzacja e-usług  wśród mieszkańców gminy Kowala.

Z tej formy pomocy od roku korzystają nasi uczniowie. Tu pod okiem opiekunów przygotowują prace domowe, prezentacje, poszukują w Internecie wiadomości  i w wolnym czasie korzystają z rozrywek oferowanych w wirtualnym świecie. Mogą korzystać nie tylko z dostępu do Internetu i  wielofunkcyjnej drukarki ( ksero, wydruk, skan), ale także uczestniczą w spotkaniach zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki.  Chętni w wyznaczonych godzinach mogą skorzystać z dodatkowych zajęć poszerzających umiejętności wykorzystania ICT w życiu codziennym oraz praktycznie poznać nowinki technologii komputerowych XXI wieku.  W ramach projektu uczniowie doskonale bawią się projektując i drukując na drukarce 3D  znajdującej się na wyposażeniu centrum. Korzystający z Lokalnego Centrum Kompetencji za pośrednictwem portalu www.mazowszanie.eu  mają także dostęp do interesującej bazy rzetelnych informacji oraz ciekawostek na temat regionalnych tradycji, historii i zabytków.  Portal zawiera również wiele propozycji na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Z LCK w naszej szkole mogą także korzystać rodzice, starsza młodzież i inni mieszkańcy Kowali w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 14 00 – 17.00. Wakacyjnymi terminami funkcjonowania naszej małej kawiarenki internetowej można będzie zapoznać się na tablicy informacyjnej przy sekretariacie szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M@zowszanie  w oku kamery…

Lokalne Centrum Kompetencji działa już kilka lat. Korzystają z niego przede wszystkim  uczniowie naszej szkoły, ale także odwiedzane jest przez dorosłych mieszkańców Kowali. 19.03.2018r  gościliśmy ekipę filmowa dokumentującą funkcjonowanie LCK. Nasi uczniowie z tej okazji zaprezentowali swoje aktywności i pokazali, to co mają do zaoferowania, bo w naszej szkole naprawdę dużo się dzieje, o czym mogli się przekonać nasi goście, którzy odwiedzili kawiarenkę zorganizowaną na Dzień Św Patryka, uczestniczyli w lekcji z wykorzystanie bazy LCK, a także podziwiali taneczne i sportowe możliwości szkolnego zespołu cheerleaderek. Potem reporterzy ruszyli w teren. Odwiedzili Izbę Pamięci ks. Romana Kotlarza, napowietrzną siłownię i  podziwiali nasze lokalne pomniki, z których ogromne zainteresowanie wzbudziła historia pomnika lotników Żwirki i Wigury, który w nienaruszonym stanie  przetrwał II wojnę światową. Wizyta przebiegała w przemiłej atmosferze, a reporterzy mieli nie lada problem z wybraniem najciekawszych obrazów promujących bogatą historię i tradycje naszej małej ojczyzny.


Wróć
    cbk (2)     ws_certyfikat_A4_2013_2014_10100127