Dnia 21.06.2024 r. odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024.

Był to dzień pełen emocji, radości i refleksji zarówno dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Na hali gimnastycznej w części oficjalnej uczestniczyli zaproszeni goście. Wśród nich obecni byli przedstawiciele władz gminy, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością, podkreślając znaczenie edukacji w lokalnej społeczności. Wójt Gminy Kowala Pan Wiesław Pachniewski, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Jarosław Słomka, ks. Piotr Borciuch proboszcz parafii św. Wojciecha w Kowali-Stępocinie, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz kadra nauczycielska. Uczniowie w krótkim montażu słowno-muzycznym zaprezentowali swoje umiejętności oraz przywitali wakacje. Podziękowali także paniom dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, jaki włożyli ich w edukację i wychowanie. Następnie głos zabrała Pani dyrektor – Małgorzata Konieczna, która złożyła wyrazy wdzięczności uczniom, nauczycielom i rodzicom za pracę w roku szkolnym 2023/2024. Podkreśliła osiągnięcia uczniów, zarówno w sferze edukacyjnej, jak i sportowej. Z dumą wspomniała o licznych sukcesach w konkursach matematycznych, literackich i plastycznych. Wspomniane zostały również udane projekty społeczne i charytatywne, w które zaangażowała się cała szkoła. Po wystąpieniu Pani dyrektor głos zabrał Wójt Gminy Kowala Pan Wiesław Pachniewski gratulując uczniom wyników w nauce i życząc wspaniałych wakacji. Następnie miłe słowa do uczniów, rodziców i nauczycieli przekazali Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Jarosław Słomka i ks. Piotr Borciuch.

Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Konieczna oraz wicedyrektor Pani Iwona Więckowska pogratulowały wszystkim osiągnięć w nauce i życzyły bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Podziękowania otrzymali również Rodzice, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły i wspierali nasze działania. Dzisiaj był to również wyjątkowy dzień dla naszych Ósmoklasistów, którzy spotkali się w tym gronie po raz ostatni. Gratulujemy Wam ukończenia szko­ły. Dziś kończy się pewien etap Waszego życia, czeka Was nowa szkoła, nowi na­uczyciele i koledzy. Życzymy Wam, by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna. Mamy nadzieję, że bę­dziecie wracać myślami do lat szkol­nych, do naszych wspólnych chwil.

Serdecznie podziękowania płyną w stronę wszystkich uczniów oraz nauczycieli, którzy włączyli się do realizacji części artystycznych oraz przygotowania dekoracji. Zakończenie roku szkolnego  było pięknym zwieńczeniem wspólnej pracy i wysiłku całej społeczności szkolnej.  Teraz, przed uczniami upragnione wakacje, pełne przygód i wrażeń, które z pewnością przyniosą im wiele radości i inspiracji na nadchodzący rok szkolny.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów. Życzymy tego, aby kolejny rok szkolny na wielu płaszczyznach był rokiem pełnym satysfakcji i sukcesów. Rodzicom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie. Życzymy bezpiecznych oraz pełnych odpoczynku wakacji!!!


Wróć
    cbk (2)