Wycieczka klas siódmych do Krakowa i Wieliczki

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył uczniom klasy 7a i 7b wyjazd na dwudniową wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

Młodzież wraz z wychowawczyniami, Panią Iwoną Stefańską-Stanik i Panią Beatą Wójcik oraz z Panem Arturem Bieleckim zwiedziła najpierw kopalnię soli w Wieliczce. W tym wpisanym na Listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz  uznanym za jeden z siedmiu cudów Polski obiekcie zobaczyli wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby. Pokonali 3 km krętych korytarzy, 800 schodów i zeszli na głębokość 135 m pod ziemię.

Następnie zwiedzili Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, gdzie mieli okazję uczestniczyć w lekcji na temat fal dźwiękowych oraz wykonać szereg doświadczeń przy pomocy urządzeń demonstrujących różnorodne zjawiska fizyczne.

Drugiego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach „ Krytyczne myślenie”, na których dzięki interesującej prelekcji i wykonanym ćwiczeniom dowiedzieli się jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, jak odróżnić prawdę od fałszu i nie dać się zmanipulować internetowym szarlatanom.

Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu i krakowskiego Rynku Głównego.

Żywy kontakt z nauką, sztuką i miejscami świadczącymi o historii naszego kraju to dla młodych ludzi najcenniejsza lekcja.


Wróć
    cbk (2)