Ratowanie życia – ważna sprawa

Życie jest wartością najwyższą, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować, dlatego 27 października zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów klas 0-3 z ratownikami medycznymi: Panami ? Grzegorzem Nowińskim oraz Sławomirem Grzybem.

 Uczniowie wzięli udział w pogadance z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Ratownicy przypomnieli dzieciom ważne telefony alarmowe. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia oraz poznać działanie urządzeń znajdujących się w niej. Mieli również możliwość sprawdzenia na własnej skórze działania profesjonalnego pulsoksymetru i maski tlenowej.

Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych pod fachowym okiem ratowników medycznych. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z tym, jak prawidłowo opatrywać urazy kończyn.

Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy ? naszym  ratownikom za spotkanie.


Wróć
    cbk (2)