Wycieczka klas ósmych do Łodzi

Tuż po Egzaminach Ósmoklasisty, klasy 8a i 8b wraz z wychowawczyniami: panią Magdaleną Gajdą i panią Elżbietą Tyczyńską -Zygarek oraz z panią Sylwią Bilską,pojechały na wycieczkę do Łodzi.

Pierwszym przystankiem podczas wycieczki było najnowocześniejsze w Europie ZOO wraz z ORIENTARIUM, pawilonem poświęconym faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Tu naszą uwagę zwróciło Akwarium –  jedna z największych tutejszych atrakcji. A w szczególności podwodny szklany 26-metrowy tunel, który pozwala ?zanurzyć? się w głębinach oceanu.

Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili łódzką Manufakturę, w której znajduje się m.in. Muzeum Fabryki, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o procesie przetwarzania bawełny i produkcji tkanin. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy jak pracują oryginalne 100-letnie krosna, przekonaliśmy się jakie warunki panowały w fabryce 100 lat temu.

Ostatnim przystankiem naszej wycieczki był pobyt w EC 1 – Centrum Nauki i Techniki, gdzie znajduje się 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Centrum składa się z trzech ścieżek dydaktycznych: ?Przetwarzanie energii?, ?Rozwój wiedzy i cywilizacji? oraz „Mikroświat ? makroświat”.


Wróć